ideosfera.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Bez kategorii

Gdzie pojechać zimą w Polsce? Ciekawe propozycje

Gdzie pojechać zimą w Polsce? Ciekawe propozycje

Zima w Polsce jest piękna. W naszym kraju jest mnóstwo miejsc wartych zobaczenia o tej porze roku. Jeśli planujesz spędzić zimę w Polsce to warto wybrać się na narty do pięknych ośrodków narciarskich, które są znacznie tańsze niż inne kurorty narciarskie w Europie. Miłośnicy Morza Bałtyckiego powinni wybrać się także na polskie wybrzeże, które jest niezwykle ładne zimą. W centrum Polski także jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć zimą.

Gdzie warto pojechać zimą w Polsce?

Karpacz

Karpacz położony w Karkonoszach w południowo-zachodniej części kraju jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania sportów zimowych w Polsce. Dzięki malowniczemu położeniu ośrodków narciarskich i szerokiej ofercie zimowych atrakcji w cenach bardziej przystępnych niż w innych europejskich krajach, Karpacz dorównuje Alpom Francuskim czy Szwajcarskim. Spędzając ferie zimowe w Karpaczu możesz wypożyczyć skuter śnieżny, narty biegowe lub po prostu odpoczywać podziwiając malownicze widoki.

Góra Kalwaria

Jeśli zastanawiasz się gdzie pojechać zimą w Polsce to jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Góra Kalwaria. Góra Kalwaria to malowniczo położona miejscowość nad Wisłą w centralnej Polsce. Warto znaleźć pokoje do wynajęcia w Górze Kalwarii i udać się na przykład na zwiedzanie niedaleko położonego zamku w Czersku. Zamek ten został zbudowany na przełomie XIV i XV wieku przez księcia Janusza I. W 1656 roku, podczas wojny ze Szwedami, zamek został częściowo zniszczony, gdy wycofujące się wojska pod dowództwem Stefana Czarnieckiego zdobyły twierdzę i zburzyły budynek warowni. Odpoczywając zimą w Górze Kalwarii warto odwiedzić również stolicę Polski – Warszawę. Znajduje się tu urocze Stare Miasto, Pałac w Wilanowie i niesamowity Park Łazienkowski oraz wiele muzeów, w tym: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich i Centrum Nauki Kopernik. Jeśli chcesz poznać bogate życie nocne stolicy to odwiedź tętniące życiem przez cały rok bulwary wiślane i ekskluzywne kluby.

Zakopane – zimowa stolica Polski

Nie można podróżować zimą po Polsce i nie odwiedzić jej zimowej stolicy – Zakopanego. Zakopane jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce zimą. Miasto położone jest u podnóża Tatr. Jego ulice i dachy domów są szczególnie malownicze, gdy pokryte są śniegiem. Zakopane to nie tylko zabytki, ale również mnóstwo atrakcji dla miłośników narciarstwa. Na uwagę zasługuje też postać Witkacego – kontrowersyjnego i barwnego artysty, który był związanym z tym miastem. Spędzając ferie zimowe w Zakopanem, warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską, która słynie z malowniczego widoku na Tatry oraz z wód termalnych.

Kołobrzeg

Na drugim końcu Polski, w jej północnej części leży nadmorskie miasto Kołobrzeg. Pomysł, aby wybrać się na wybrzeże Bałtyku zimą, może wydawać się nieco zaskakujący, jednak Morze Bałtyckie prezentuje się niezwykle ładnie podczas najzimniejszych miesięcy w roku. Kołobrzeg to także uzdrowisko. Zimą powietrze w Kołobrzegu wypełnione jest dobroczynnym jodem w nadbrzeżnym, co sprawia, że wizyta na wybrzeżu jest szczególnie zalecana osobom z niedoborem tego pierwiastka. Kołobrzeg oferuje również kąpiele zdrowotne w swoich słynnych słonych źródłach lub w lokalnie zbieranej borowinie.

Szczyrk

Wśród najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić zimą jest miasto Szczyrk. Miejscowość położona jest w Beskidzie Śląskim na południu Polski. Jest to doskonała baza wypadowa do jednodniowych wycieczek do pobliskich miejscowości i ośrodków narciarskich lub także do Czech. Na Skrzyczne 1 257 m n.p.m.- najwyższe wzniesienie Beskidu Śląskiego, można wjechać wyciągiem krzesełkowym, który oferuje panoramiczne  360-stopniowe widoki na pokrytą śniegiem dolinę i okoliczne góry.

Giżycko

W zimie jeziora na Mazurach często zamarzają i pokrywa je gruba warstwa śniegu, ponieważ miasto położone jest w jednym z najzimniejszych regionów północno-wschodniej Polski. W związku z tym Giżycko jest także popularnym miejscem do uprawiania żeglarstwa lodowego.