ideosfera.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Bez kategorii

Ile kosztuje wirtualna asystentka?

Ile kosztuje wirtualna asystentka?

Praca wirtualnych asystentek to stosunkowo nowy zawód, ale staje się coraz bardziej popularny. Pisze  się o nim między innymi w mediach społecznościowych, a także  na wielu blogach branżowych. Praca ta jest stworzona z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mogą na co dzień pracować w biurze. Jako wirtualna sekretarka możesz nawet pracować w  dowolnym stroju. Jak w przypadku każdej pracy zdalnej, nie ma obowiązkowego dress codu. Ponadto praca przez Internet oznacza, że możesz pracować w każdym miejscu, nie tylko w domowym zaciszu. Oczywiście możesz zabrać ze sobą komputer i usiąść w hamaku w ulubionej restauracji czy ogrodzie. Jednak należy pomyśleć o zasięgu Internetu i dostępnej mobilności. Wirtualne asystentki to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla wielu pań, ale także dla wielu firm, zwłaszcza tych, które pracują wyłącznie z klientami i nie posiadają własnego biura. Przykładami takich firm są mała firma budowlana. Taka firma potrzebuje także ludzi do odbierania wiadomości e-mail, czy wykonywania połączeń telefonicznych.

Kto korzysta z pomocy wirtualnych asystentek?

Wirtualna asystentka jest najczęściej poszukiwana przez właścicieli niewielkich firm. Chociaż nawet freelancerzy potrzebują asystentów. Podstawowym kryterium jest brak czasu. Jesteś tak zajęty, że pilnie potrzebujesz pomocy kogoś innego? Wtedy ci przedsiębiorcy mogą delegować najważniejsze zadania, które są nieistotne, ale również  niezbędne swoim asystentom. Wirtualni asystenci są także poszukiwani przez duże firmy, którym zabrakło przestrzeni dla pracowników etatowych. Zdecydowanie bardziej komfortowym dla nich wyborem jest zatrudnienie sekretarki do zdalnego wykonania różnych zadań służbowych. Zanim zaczniemy pracować jako wirtualna asystentka, należy zastanowić się, czy naprawdę nadajesz się do tego typu pracy. Praca w domowym zaciszu wymaga ogromnej samodyscypliny  oraz świetnej j organizacji  pracy, żeby wszystkie zadania były zrobione na czas. We własnym domu leżąc pod kocami, z laptopem na kolanach i popijając gorącą herbatę, ciężko przekonać się do wykonywania zadań w sposób systematyczny, dlatego też bardzo ważna jest umiejętność ciągłej motywacji. Dobrze jest też mieć chęć do ewolucji, ciągłego doskonalenia się, a nie pozostawać w jednym miejscu. Utrzymywanie kontaktu z innymi ludźmi z pewnością byłoby bardzo pomocne w takiej prac, zwłaszcza że często kontaktujesz się z klientami telefonicznie lub mailowo.

 

Ile kosztuje wirtualna asystentka? 

Czas zająć się najciekawszym tematem: zarobkami. Wiele osób zastanawia się, czy zawód wirtualnej asystentki naprawdę się opłaca, ile mogą zarabiać miesięcznie, jeśli pracują dla polskiego pracodawcy, a ile, jeśli pracują dla zagranicznej firmy. Dużo zależy od tego, jak siebie oceniamy i naszych umiejętności interpersonalnych. Jeśli masz duże doświadczenie w określonym zawodzie lub uczelni, możesz śmiało zaoferować wyższą stawkę. Pomaga również nauczyć się umiejętności, takich jak uruchamianie różnych programów administracyjnych i zarządzanie stroną internetową. Możemy też skorzystać z możliwości, jakie daje nam Internet.

Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, na przykład  ”wirtualna asystentka cena”. Dzięki temu bardzo łato możemy się zorientować, jakie stawki obowiązują na danym rynku, wszak kompetentna  wirtualna asystentka może mieć zlecenia na całym świecie. Zazwyczaj wystarczy  dobra znajomość angielskiego, jednak każdy dodatkowy język jest naszym atutem. Kiedy dopiero zaczynasz przygodę z pracą w biurze, spodziewaj się stosunkowo niskiej pensji w porównaniu do tego, co ktoś z wieloletnim doświadczeniem może zarobić w ciągu miesiąca. Ważne jest również, aby zawsze dodawać do swojej listy umiejętności. Pamiętaj, aby pracować uczciwie i być w 100% zaangażowanym. Z badań przeprowadzonych w Internecie wynika, że wirtualni asystenci mogą zarobić od 30 do 80 zł netto za godzinę. Brzmi jak sen. Możesz także wycenić swoje usługi według stawki zadania. Warto zastanowić się, ile czasu potrzebujesz na wykonanie każdej czynności i jak bardzo cenisz swój czas.