ideosfera.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Bez kategorii

Jak pozbyć się pająków z domu?

Jak pozbyć się pająków z domu?

Strach przed pająkami to bardzo powszechne zjawisko i to nie tylko u przedstawicielek płci pięknej. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób skutecznie oraz na długo pozbyć się z domu tych nieproszonych gości. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje co najmniej kilka metod, z których możesz skorzystać. Zła natomiast taka, że musisz być wytrwały i systematyczny. Nie od razu zauważysz bowiem pożądane skutki.

Jakie pająki najczęściej można spotkać w domu i czy należy się ich bać?

Warto zdawać sobie sprawę nie tylko z tego, jak pozbyć się pająków z domu, ale również z tego, jakie konkretnie gatunki można tam napotkać. Najpopularniejszym mieszkańcem Twojego lokum jest zapewne nasosznik trzęś. Charakterystyczne są dla niego długie, cienkie odnóża oraz niewielkich rozmiarów, szarawy odwłok. To doskonały myśliwy, ale absolutnie nie stwarza zagrożenia dla człowieka. Jeżeli jednak czujesz nieuzasadniony niepokój, gdy widzisz tego pająka, nie martw się. Nie jesteś sam.

Zdecydowanie więcej grozy budzą jednak kątniki większe. Mogą bowiem osiągać długość nawet 6 centymetrów! Na szczęście w domach zdecydowanie częściej można spotkać mniejsze, które nie są w stanie zrobić człowiekowi krzywdy. Jeżeli zaś dojdzie do ukąszenia przez kątnika większego, może pojawić się ból wraz z opuchlizną. Niemniej jednak pająk nie powinien zaatakować Cię bez powodu. Ukąsi jedynie wówczas, gdy poczuje się zagrożony. Najczęściej dzieje się tak, gdy przypadkowo na niego nadepniesz.

W piwnicach może natomiast dojść do traumatycznego spotkania z sidliszem piwnicznym. To dość pokaźnych rozmiarów pająk, który potrafi boleśnie ukąsić, jednak to jedyna dolegliwość w przypadku tego gatunku.

Można dość jednoznacznie stwierdzić, że pająki znajdujące się w polskich domach i mieszkaniach raczej nie są groźne. Żaden z nich nie produkuje jadu, który mógłby skutkować zagrożeniem życia lub zdrowia. Niemniej jednak spotkanie z pająkiem może być źródłem lęku i niepokoju, dlatego warto się ich pozbyć.

Zachowuj porządek i czystość 

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się pająków z domu, powinieneś zapanować nad bałaganem. Stworzenia te wyjątkowo lubią chaos i nieporządek. Doskonale czują się w miejscach zakurzonych oraz trudno dostępnych. Bardzo często można spotkać je w narożnikach ścian, a także na sufitach klatek schodowych. Istnieje także pewne prawdopodobieństwo tego, że zobaczysz nieproszonego gościa, jeżeli zaczniesz sprzątać rzadko używaną szafę.

Jeśli nie chcesz mieć w swoim domu pająków, systematycznie musisz wycierać kurze, a także pozbywać się pajęczyn z narożników. Niesamowicie istotne jest odkurzanie w trudno dostępnych zakamarkach, na przykład pod łóżkiem.

Poznaj naturalne sposoby na pająki

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy istnieje jakiś sposób na pozbycie się pająków z domu. Być może, jesteś jedną z nich. Pajęczaki wyjątkowo nie przepadają za zapachami niektórych olejków eterycznych. Jeżeli pragniesz zniechęcić je do odwiedzania swojego domostwa, rozpyl w pomieszczeniach kilka kropel ekstraktu z mięty pieprzowej, lawendy bądź pomarańczy.

Dobrym pomysłem będzie także mycie powierzchni blatów oraz szafek roztworem wody, octu oraz paru kropel olejku z drzewa herbacianego. Jesienią możesz umieścić na stole lub drzwiach ozdobny wieniec wykonany z kasztanów i żołędzi. Pająki wyjątkowo nie lubią wydzielanych przez nie substancji.

A może profesjonalne środki przeciw pająkom?

Domowe sposoby nie są dla każdego. Aby zadziałały, niezbędna jest cierpliwość oraz systematyczność. Jeżeli poszukujesz metody, która nieco szybciej pozwoli uporać się z nieproszonymi lokatorami, wypróbuj spray na pająki. Możesz zakupić go między innymi w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub akcesoriami ogrodniczymi.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na środki chemiczne przeciwko pająkom, musisz przestrzegać instrukcji producenta znajdującej się na opakowaniu. Wszelkie spraye mogą bowiem zawierać substancje, które użyte w sposób nieprawidłowy będą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia. Bardzo ważne jest, aby dostępu do nich nie miały dzieci.