ideosfera.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Bez kategorii

Mieszkanie po zalaniu – jak działać?

Mieszkanie po zalaniu – jak działać?

Według ubezpieczycieli zalanie mieszkania jest najczęściej zgłoszoną szkodą w budynkach mieszkalnych. Niedokręcony kran czy pęknięta rura to tylko niektóre z przyczyn zalania, które wyrządzić nam może sporo szkód. Szybka reakcja na zalanie może pomóc zminimalizować koszty, które przeznaczyć należy na naprawę powstałych w wyniku zalania szkód. W przypadku niewielkich zalań może nawet całkowicie wyeliminować konieczność naprawy podłóg i innych zalanych powierzchni.

Aktualnie zakładane w domach posadzki wytwarzane są warstwowo. W sytuacji gdy doszło do zalania pomieszczenia, woda może się dostać aż pod warstwę izolacji, skąd ciężko ją samodzielnie usunąć, a samoistne odparowanie z takiego miejsca niestety nie jest możliwe. Z biegiem czasu znajdująca się tam woda zacznie przenikać do ścian prowadząc do powstawania niekorzystnego dla zdrowia domowników grzyba.

Czym jest osuszanie podposadzkowe?

Warto skorzystać z zabiegu, jakim jest osuszanie podposadzkowe. W pierwszej kolejności w posadzce należy wykonać kilka niewielkich otworów, przez które następnie odsysana jest woda. Po usunięciu zalegającej wody pod posadzkę za pomocą tych samych otworów wtłaczane jest ciepłe suche powietrze, które wypycha zawilgocone powietrze poprzez szczeliny dylatacyjne i ponownie je zasysa. Nawet w przypadku niewielkiego zalania należy sprawdzić stan zawilgocenia obecny pod posadzką. Czasami może się wydawać, że samodzielnie udało nam się całkowicie usunąć wodę, która dostała się do danego pomieszczenia w wyniku zalania. Zwykle jednak nie sprawdzamy przestrzeni w warstwach podposadzkowych, a negatywne skutki zalania takie jak stopniowe powstawanie pleśni czy uszkodzeń tynków, może być zauważalne dopiero po kilku latach.

Osuszanie podposadzkowe jest zabiegiem, dzięki któremu unikniesz kosztownego remontu. Taki zabieg zminimalizuje powstałe w wyniku zalania szkody. Pamiętaj, że im szybciej zareagujesz, tym mniejsze zniszczenia spowoduje woda. Natychmiastowe przejście do osuszania pozwoli Ci na ratowanie drewnianego parkietu i wyeliminuje konieczność jego demontażu. Dokładne odsysanie wody zapobiega rozwojowi pleśni i szkodliwych dla zdrowia bakterii.

Osuszanie podposadzkowe Kraków, – zaufaj profesjonalistom

Aby zapobiec rozwojowi grzyba i pleśni po zalaniu należy dokładnie oczyścić przestrzeń pod posadzką i całkowicie usunąć z niej wodę. Warto powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem do wykonywania osuszania podposadzkowego. Za sprawa swojej wiedzy i zdobytego przez lata działalności doświadczenia, poradzą sobie oni nawet z najtrudniejszymi przypadkami zalania. Firma zajmująca się osuszaniem podposadzkowym w Krakowie dysponuje wieloma zestawami do profesjonalnego wykonywania tego zabiegu, dzięki czemu może wybrać technikę osuszania idealnie dopasowaną do skali danego problemu czy rodzaju podłóg w danych pomieszczeniu.